Radiografia cyfrowa to nowoczesna technika obrazowania, która wykorzystuje cyfrowe detektory do przechwytywania obrazów rentgenowskich. Zastąpiła tradycyjną radiografię
z wykorzystaniem klisz w wielu zastosowaniach medycznych i badaniach nieniszczących. Radiografia cyfrowa ma wiele zalet w porównaniu z radiografią tradycyjną, w tym lepszą jakość obrazu, szybsze pozyskiwanie obrazu, ulepszone możliwości manipulacji obrazem oraz łatwiejsze przechowywanie i udostępnianie obrazów.
W radiografii cyfrowej promienie rentgenowskie przechodzą przez badany obiekt
i oddziałują z detektorem cyfrowym. Detektor cyfrowy wychwytuje energię promieniowania rentgenowskiego i przetwarza ją na sygnał elektroniczny. Sygnał ten jest następnie przetwarzany na obraz cyfrowy, który może być wyświetlany na monitorze komputera lub innych urządzeniach wyświetlających.
TÜV THÜRINGEN Polska jako pierwsza i jedyna jednostka w Polsce, oferuje szkolenia z zakresu radiografii cyfrowej, które umożliwiają dodatkowo zdobycie certyfikatu potwierdzającego kompetencje w tej dziedzinie! Szkolenie zakończone jest egzaminem.
Zdobycie takiego certyfikatu może otworzyć drzwi do atrakcyjnych stanowisk pracy w branżach przemysłowych takich jak lotnictwo, energetyka, motoryzacja czy budownictwo. Dodatkowo, osoby posiadające certyfikat TÜV THÜRINGEN Polska są częściej wybierane przez pracodawców ze względu na potwierdzone umiejętności i wiedzę.
Ciekawostki o radiografii cyfrowej
Radiografia cyfrowa pozwala na analizę obiektów o różnych kształtach i rozmiarach-
od małych elementów elektronicznych po wielkie konstrukcje lotnicze czy przemysłowe.
Ta technologia umożliwia wykrycie nawet najmniejszych wad, co przekłada się na większe bezpieczeństwo i wydłużenie żywotności badanych obiektów.
Radiografia cyfrowa minimalizuje czas potrzebny na przeprowadzenie badań, gdyż pozwala na szybkie analizowanie obrazów i otrzymywanie wyników w czasie rzeczywistym.
W przeciwieństwie do tradycyjnej radiografii, cyfrowa metoda jest bardziej przyjazna dla środowiska, ponieważ nie wykorzystuje materiałów chemicznych do wywoływania zdjęć rentgenowskich.
Korzyści z udziału w szkoleniach z radiografii cyfrowej RTD to:
- Poszerzenie wiedzy i umiejętności w zakresie zaawansowanej technologii badania materiałów i struktur,
- Zdobycie unikatowego certyfikatu, uznawanego na rynku pracy,
- Wzrost wartości zawodowej pracownika,
- Możliwość pracy z innowacyjnymi technologiami, które mają kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa i trwałości konstrukcji w różnych gałęziach przemysłu
- Rozwój zawodowy w dynamicznie rozwijającej się branży, w której istnieje duże zapotrzebowanie na specjalistów z certyfikatem w dziedzinie radiografii cyfrowej
Zachęcam do wzięcia udziału w szkoleniu z obszaru badań radiograficznych RTD (1+2) oferowanym przez TÜV THÜRINGEN Polska.
UWAGA! HARMONOGRAM SZKOLEŃ NDT, w tym RTF i RTD – ZOBACZ TUTAJ
Bądź pierwszy i wyprzedź swoją konkurencję. Rozpocznij swoją przygodę z innowacyjną technologią radiografii cyfrowej!
Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc – zarezerwuj miejsce już dzisiaj!
ZAPRASZAM DO KONTAKTU!
Katarzyna Jaźwińska-Kurtas
Manager ds Badań i Szkoleń Nieniszczących, Tel. +48 724 900 920