You are currently viewing Radiografia cyfrowa
Jedyne takie szkolenie i certyfikacja w Polsce!

Radiografia cyfrowa

Radiografia cyfrowa to nowoczesna technika obrazowania, która wykorzystuje cyfrowe detektory do przechwytywania obrazów rentgenowskich. Zastąpiła tradycyjną radiografię
z wykorzystaniem klisz w wielu zastosowaniach medycznych i badaniach nieniszczących. Radiografia cyfrowa ma wiele zalet w porównaniu z radiografią tradycyjną, w tym lepszą jakość obrazu, szybsze pozyskiwanie obrazu, ulepszone możliwości manipulacji obrazem oraz łatwiejsze przechowywanie i udostępnianie obrazów.

W radiografii cyfrowej promienie rentgenowskie przechodzą przez badany obiekt
i oddziałują z detektorem cyfrowym. Detektor cyfrowy wychwytuje energię promieniowania rentgenowskiego i przetwarza ją na sygnał elektroniczny. Sygnał ten jest następnie przetwarzany na obraz cyfrowy, który może być wyświetlany na monitorze komputera lub innych urządzeniach wyświetlających.

TÜV THÜRINGEN Polska jako pierwsza i jedyna jednostka w Polsce, oferuje szkolenia z zakresu radiografii cyfrowej, które umożliwiają dodatkowo zdobycie certyfikatu potwierdzającego kompetencje w tej dziedzinie! Szkolenie zakończone jest egzaminem.

Zdobycie takiego certyfikatu może otworzyć drzwi do atrakcyjnych stanowisk pracy w branżach przemysłowych takich jak lotnictwo, energetyka, motoryzacja czy budownictwo. Dodatkowo, osoby posiadające certyfikat TÜV THÜRINGEN Polska są częściej wybierane przez pracodawców ze względu na potwierdzone umiejętności i wiedzę.

Ciekawostki o radiografii cyfrowej

Radiografia cyfrowa pozwala na analizę obiektów o różnych kształtach i rozmiarach-
od małych elementów elektronicznych po wielkie konstrukcje lotnicze czy przemysłowe.

Ta technologia umożliwia wykrycie nawet najmniejszych wad, co przekłada się na większe bezpieczeństwo i wydłużenie żywotności badanych obiektów.

Radiografia cyfrowa minimalizuje czas potrzebny na przeprowadzenie badań, gdyż pozwala na szybkie analizowanie obrazów i otrzymywanie wyników w czasie rzeczywistym.

W przeciwieństwie do tradycyjnej radiografii, cyfrowa metoda jest bardziej przyjazna dla środowiska, ponieważ nie wykorzystuje materiałów chemicznych do wywoływania zdjęć rentgenowskich.

Korzyści z udziału w szkoleniach z radiografii cyfrowej RTD to:

  • Poszerzenie wiedzy i umiejętności w zakresie zaawansowanej technologii badania materiałów i struktur,
  • Zdobycie unikatowego certyfikatu, uznawanego na rynku pracy,
  • Wzrost wartości zawodowej pracownika,
  • Możliwość pracy z innowacyjnymi technologiami, które mają kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa i trwałości konstrukcji w różnych gałęziach przemysłu
  • Rozwój zawodowy w dynamicznie rozwijającej się branży, w której istnieje duże zapotrzebowanie na specjalistów z certyfikatem w dziedzinie radiografii cyfrowej

Zachęcam do wzięcia udziału w szkoleniu z obszaru badań radiograficznych  RTD (1+2) oferowanym przez TÜV THÜRINGEN Polska.

UWAGA! HARMONOGRAM SZKOLEŃ NDT, w tym RTF i RTD – ZOBACZ TUTAJ

Bądź pierwszy i wyprzedź swoją konkurencję. Rozpocznij swoją przygodę z innowacyjną technologią radiografii cyfrowej!

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc – zarezerwuj miejsce już dzisiaj!

ZAPRASZAM DO KONTAKTU!

Katarzyna Jaźwińska-Kurtas

Manager ds Badań i Szkoleń Nieniszczących, Tel. +48 724 900 920

katarzyna.jazwinska-kurtas@tuv-thuringen.pl