Rysunek techniczny w spawalnictwie
Rozmowa z Krzysztofem Cetnarowskim, Autorem szkolenia - RYSUNEK TECHNICZNY W SPAWALNICTWIE czyli CO KONSTRUKTOR MIAŁ NA MYŚLI?
Rozmowa z Krzysztofem Cetnarowskim, Autorem szkolenia - RYSUNEK TECHNICZNY W SPAWALNICTWIE czyli CO KONSTRUKTOR MIAŁ NA MYŚLI?
Nie zastanawiamy się nad tym ile pracy i wysiłku włożono w badania, by móc bezpiecznie przejść przez most, pójść na stadion i obejrzeć mecz pod zadaszeniem nie martwiąc się czy nie zawali się nam na głowę, nie myślimy o tym jak ważne są kwalifikacje personelu badań nieniszczących i że to od ich wiedzy, doświadczenia i umiejętności zależy ludzkie życie
Bardzo ważnym dla mnie przy ocenie potrzeb szkoleniowych jest aktualny stan wiedzy kursantów, a także procesy, które realizowane są u klienta, jak również ewentualne „problemy” z którymi boryka się firma.
NOWE SZKOLENIE! - POŁĄCZENIA KOŁNIERZOWE. Sprawdź terminy! Możliwość przeprowadzenia szkolenie w dowolnym miejscu w Polsce!
Szkolenia NDT. Jakie badania powinieneś przejść aby starać się o potwierdzenie kompetencji?
Agnieszka Kiszka- "Spawanie metodą TIG jest uznawane przez adeptów spawalnictwa za jedną z najtrudniejszych technologii ręcznego spawania. Natomiast, co ciekawe, mniejsza w odniesieniu do metod MIG/MAG ilość szkodliwych gazów i pyłów spawalniczych, a także znacznie zredukowany hałas generowany podczas prowadzenia spawania powodują polepszenie warunków pracy spawacza".
Prezentujemy 2 część rozmowy z Dyrektorem Centrum Certyfikacji- Dominikiem Barteckim, który opowiada o najczęstszych błędach pojawiających się przy uzupełnianiu ANKIETY do celów certyfikacji Zakładu Produkcyjnego i Zakładowej Kontroli Produkcji wg PN-EN 1090-1.
Prezentujemy rozmowę z Dyrektorem Centrum Certyfikacji- Dominikiem Barteckim, który opowiada o najczęstszych błędach pojawiających się przy uzupełnianiu ANKIETY do celów certyfikacji Zakładu Produkcyjnego i Zakładowej Kontroli Produkcji wg PN-EN 1090-1.
Przemysław Zmitrowicz - W tym artykule przybliżę wymagania dotyczące kwalifikowania technologii zgrzewania łukowego kołków z poderwaniem i użyciem pierścienia ceramicznego lub gazu osłonowego (metoda 783 według ISO 4063) zgodnie z wymaganiami normy PN-EN ISO 14555:2017-08.
17 czerwca na Wyspie Słodowej we Wrocławiu odbyło się spotkanie w ramach @Automotive Production Support. Spotkanie zorganizowano pod hasłem „Minimalizowanie kosztów i nowe technologie”. Blok tematyczny związany był z procesami łączenia metali w branży automotive, a ja byłam jednym z prelegentów (jedyną kobietą w zacnym gronie ekspertów płci męskiej ?).
W trakcie spawania orbitalnego elektroda wolframowa prowadzona jest po obwodzie spajanego detalu, element łączony zamocowany jest nieruchomo. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, iż technologię tą można wykorzystać do spawania rurociągów, przykładowo takich które uległy awarii i niemożliwym jest umieszczenie ich na obrotniku.
Wykonanie wysokojakościowych spoin czołowych obwodowych rur jest jednym z trudniejszych tematów do realizacji dla spawaczy ręcznych. Wytwarzanie rurociągów wiąże się z potrzebą transportu z ich wykorzystaniem różnorodnych mediów. Rurociągi wykorzystywane są w różnych gałęziach przemysłu.
W artykule przedstawione zostaną wymagania dotyczące kwalifikowania operatorów dla zmechanizowanego i automatycznego spawania. Zgodnie z definicją w normie PN-EN ISO 14732, operator spawania to osoba, która kontroluje lub dostosowuje parametry spawania podczas zmechanizowanego lub automatycznego procesu.
W porównaniu do spawania, podczas procesu lutowania nie zachodzi przetapianie brzegów łączonych materiałów. Podział procesu na lutowanie miękkie i lutowanie twarde określone jest w zależności od temperatury topnienia zastosowanego spoiwa (lutu). Lutowanie twarde prowadzone jest przy użyciu lutów o temperaturze topnienia wyższych od 4500C.
Lutospawanie to połączenie zalet technologii spawania i lutowania. W celu realizacji procesu lutospawania oprócz wiedzy i umiejętności spawacza, niezbędny jest również odpowiedni sprzęt, co należy rozumieć jako źródło do spawania wyposażone w linię synergiczną umożliwiającą prowadzenie tego procesu.
Czym jest ilość wprowadzonego ciepła, a czym energia liniowa spawania? Dlaczego wielkość ta jest istotna dla spawalników? Odpowiadamy na pytania.
W ostatnich latach branża spawalnicza borykała się z nowymi wyzwaniami i trudnościami. Rok 2008, w którym Europa i Polska zetknęły się z kryzysem zapoczątkowanym w USA był trudny.
W związku z sytuacją nadzwyczajną wywołaną stanem pandemii koronawirusa Covid-19, kierując się troską o zdrowie Klientów i naszych pracowników, oferujemy dodatkowo możliwość prowadzenia ocen (audytów i inspekcji) także w formie zdalnej i częściowo zdalnej przy użyciu Technik Informacyjno-Komunikacyjnych i zachowaniu dodatkowych wymogów bezpieczeństwa.
Zapraszamy Państwa do zapisów na szkolenia z obszaru badań nieniszczących i technologii spawania. W marcu (22-26 marca) zapraszamy na szkolenie BADANIA WIZUALNE VT (1+2).
Miło nam zakomunikować, iż rozszerzamy zakres naszych usług. Od 1 stycznia 2021 w wyniku porozumienia z jednostką TÜVPOL (TVVPOL), obszar certyfikacji Systemu Zarządzania Jakością funkcjonuje w ramach TÜV Thüringen Polska.